Deník šíleného pána jeskyně

Dodělat: Co děláme dál?

odkazy, překlikáváno na této stránce ==> přesun dre.html

Naše bitkaření

Upozornění na začátek — toto není naše první bitka (ty si ale moc nepamatuji a tak o nich raději pomlčím), ale také není (doufám) poslední!

Bitkaření,
to je naše zábava,
né každý rád prohrává,
proto my se mlátíme,
jen tak v lese na mýtině,
každá výhra prohru pojí,
ať se směje ať se bojí,
jednou jsem na vršku,
pak dostanu na držku,
Námel taky, Vrána též,
vyfotí nás Káťa, než
bys řekl švec.

V sobotu dne 5.4. 2008 jsem se s Námelkou, Káťou a Vránonošem vydal do Branišovského lesa, aby jsme si navzájem předvedli své šermířské úmění. Dopadalo to všelijak i když většinou na zem smích. Spadlé stromy nám výborně sloužily jako úzké lávky ze kterých je potřeba srazit soupeře, respektive soupeřku.

Pomlátili jsme se dobře — ještě teď to občas pocítíme výtlem. Pár klíšťátek taky bylo. Bitka s meči se pomalu proměnila v souboj „tělo na tělo“ (žádné dvojsmysly prosím). Ztráty byly nulové. Zranění spousta, obvykle jen pohmožděniny od úderů, škrábance od trnů ostružiníků a škrábance od zbraní a oblečení od hlíny.

Poškození:

  • Gonzáles — pomlácené nohy, trny, a rána do jakýchsi míst
  • Káťa — rána do brady, trny
  • Námel — rána do zubů, trny, celkové pomlácení
  • Vránonoš — trny, omlácené ruce, rána do hlavy

Souboje proběhly prakticky ve všech možných kombinacích — některé i vícekrát.

sepsal Gonzáles


Gonzáles a Námel Vránonoš a Námel Gonzáles a Káťa Vránonoš a Káťa Gonzáles a Vránonoš

přesun z cvi.html

Cvičné souboje

Určitě Vás při čtení hlášek (pokud jste je již četli) napadlo, co to vlastně jsou ty cvičné souboje... A kde jsme to vlastně vzali.

Kdo hraje plusko a má takovou úžasnou družinku jako já, jejíž členové pomalu neví jak se jmenuje jejich postava, tak jistě taky ví, že něco jako soubojovej systém a podobný věci (kouzla u čarodějů, finty u bojovníků, atd.) jdou velmi často mimo hráče!!!
A tak jsem se rozhodl vyškolit si alespoň Tartara jako bojového mistra alespoň v kategorii boje nablízko...
Ano jak Vás jistě již napadlo šlo to stuha a ani teď neni vyhráno! Cvičné souboje jsou tu právě proto, aby jsem to naučil Tartara – čímž bych se částečně zbavil břemene neustálého opakování těch samých věcí hráčům, kteří mé snahy ignorují a nic si napamatují...

Hlavně schopnosti svých povolání a soubojový systém!! S tímto malým fíglem se mi to začíná dařit – hráči si osvojí systém, budou si jej částečně pamatovat a některé základní věci jako třeba jaké útočné číslo má kouzlo úder, že jo Vránonoši – je to 4, jim přejde do krve a já jim to nebudu muset furt hlásit, a také se zasmějem, hlavně v době kdy není větší počet hráčů – tzn. nemůžeme normálně zahájit sezení (rozhoduje o tom kolektivní domluva; je nás opravdu málo třeba jen 4 i se mnou). Někdy je to opravdu velice vtipné výtlem


Prakticky to vypadá tak, že já vyberu dle jakéhosi klíče nestvůru z bestiáře.
  • klíč číslo 1 – vyberu s rozmyslem
  • klíč číslo 2 – otevřu velký bestiář na náhodné straně
  • klíč číslo 3 – řeknu jednomu z přítomných hráčů, respektive hráček, aby si řekl/a přímo stranu
  • klíč číslo 4 – jeden/jedna řekne desítky a druhý/á řekne jednotky
  • klíč číslo 5 – zatím není ale třeba jej brzo doplním – třeba hod k%

Potvůrce určím její úroveň, zbraně jsou-li nějaké externí a podobné věci. Pak určím výchozí podmínky – tedy prostředí a pak se jede...
A nebo jsou také velice návykové souboje jedné postavy proti druhé! No Tartaros ještě asi neprohrál... Ale měl párkrát namále... Jak jsem říkal, je to mimo sezení a tak postavy i když zdechnou (což se zhusta stává), tak jsou pak zase v poho úsměv

První cvičný souboj

Se odehrál přímo při nebo před? prvním sezením, kdy ještě nebylo všechno zařízeno – deníky a tak, a nejdřív skupinku postav Námel, Tartaros, Mára, pak i Lintea a Vránonoš (nepamatuju si to přesně) byla napadena krvežíznivým jelenem. S velkými obtížemi jej zlikvidovali...

Zdenda si vymyslel hroznýše, kterej na ně spadnul ze smrku a uškrtil Máru.

Poté je napadl rozzuřený kanec, který rozsápal Vránonoše.
No srandy kopec.

Další cvičný souboj

Další cvičný souboj ala Tartaros a Vránonoš dopadl opravdu katastroficky...

Vránonoš a Tartaros proti sobě šli na louce. Tartaros byl téměř umlácen, ale nakonec se přeci jen trefil a Vránonoš padl po dvou Tartarových ranách.

Vránonoš a Tartaros si dali souboj na okraji sopky. Jak souboj dopadne bylo jasné již od začátku, a tak byl nakonec Vránonoš vhozen jako oběť Raxisovi do sopky.

I vylosovali si krkavce. Šli si tak naši hrdinové lesem, když tu najednou na vránu něco zaútočilo. Byl to krkavec – ani nebyl velký. Zle dotíral na vránu, až ji zabil. Pak jej zabili ti dva.

Vránonoš a Tartaros procházeli bažinou. Terén, to krajně neschůdný, byl zarostlý vegetací a i když byli oba dva i vrána sticha, doprovázelo je čvachtání brodících se nohou. Najednou z okolního porostu vystoupilo 5 divných humanoidních stvůr (trogové). V rukou oštěpy a vrhli se na nezvané průchozí. Řež to byla veliká. Vránonoš i jeho vrána sesílali jeden úder za druhým a Tartaros se oháněl svou sekerou, byť trefování se mu moc nešlo. Barva vody v bažině prakticky nezměnila barvu (už před tím jí měla divnou). Nakonec trogové zabili naše dva hrdiny. Oni zabili jen 2 trogy.

Prohráli to s mými stvůrami, které si sami „vybrali“ podle klíče 3 a 4 asi 2:5!!

Třetí cvičný souboj

O ten se postaral Vránonoš a Námel o jedné sobotě, kdy jsme na koleji byli prakticky jen my (z naší bandy) a tak se zase "cvičilo", jen škoda, že nevyšel ten reálnej souboj (o tom jindy)...

Vránonoš bojoval proti Námeli. Potvrdilo se, že čaroděj je lepší bojovník než bojovník (alespoň na nižších úrovních), protože Vránonoš umlátil Námel svou holí, která mu však při posledním záchvěvu rozpárala břicho svým rezavým mečem. Vránonoš by měl tedy velkou šanci, že vykrvácí.

Druhý souboj svedli Námel a Vránonoš proti jimi nalosované... Mumii. Ano, tento souboj byl velice drsný. Byli zabiti zlou, ošklivou, dohořívající mumií.

Čtvrtý cvičný souboj

Jó, tak to jsme zas jednou neměli co dělat (asi 6.3.08) a tak jsme si dali cvičnej souboj...
Zúčastnil se Tartaros a Vránonoš. Klíč byl opět 3 a 4.

Jo, tentokrát se jim celkem vedlo. V prvním souboji byli v jakési podzení kryptě ala kanalizace v Nekorogu a z jakýchsi dveří ve stropě na ně začaly padat krysy – stovky krys! Vránonoš sice jejich útok málem neustál, ale Tartaros jej bezvědomého chytil za co já vim co a domlátil krysy – tu poslední na svém krku praštil kyjem – a omráčil i sám sebe!

No a pak je napadli na úzkém skalním hřebenu 2 orli stříbrní – z nichž 1 zahubil Vránonošovu vránu a odnesl ji na hnízdo a druhý zaútočil na ně... Přežil, ale jen tak tak... Ulétl pryč.

Tartaros a Vránonoš se bořili ve sněhu kamsi do dáli ve vysokých horách. Sníh lítal, vítr jim ho snad schvalně posílal do očí, když v tom je zamrazilo v zádech. Teda přímo zapálelo. Vránonoš padl do sněhu  – mrtev – Vrána s ním. Tartaros se kouknul kolem sebe, nahoru a uviděl v poletujícím sněhu jakýsi nezřetelný bod, který vypadal jako velký, dravý pták. Zaplavila jej další vlna třeskutého mrazu. Tartaros se svalil do sněhu, zbraně v rukou – vyčkávaje, zdali si sedne dravec blíž, aby posvačil. Kolem něj byly rychle zapadávající kousky jeho kůže. Dravec se snesl k hostině. Kolem něj však bouře sněhová začala zuřiti. Tartaros v duchu proklel Síria, chtějíce vyskočit a zasadit dravci ránu... Zmrznul.

A tak zástupci družinky zvítězili 2:1.

Pátý cvičný souboj

6. 4. 2008 se po 20. hodině začal odehrávat další cvičný souboj.

Dostavili se Námel a Vránonoš, časem i Mára, ale ten se odmítl zúčastniti a když odmítl nabídku připojení se do 3. souboje, tak Námel odešla.

1. souboj Námel proti Vránonošovi. Vzhledem k tomu, že Vránonoš neměl postihy za nedostatečně zvládnutou zbraňovou dovednost ani za nedostatečnou sílu a měl vyšší bojové číslo, tak souboj dopadl ve prospěch Vránonoše. Což se ovšem dalo čekat.

2. souboj: Námel a Vránonoš šli jakousi zarostlou džunglí – asi zbytek po vypálené vesnici, ke svatyni, která zde zůstala. V dáli se ozval řev jakési blíže nespecifikované šelmy. Ve svatyni – má to být žulový monolit, má být tajná skrýš a v ní poklad. Byli u ní. Najednou se odevšad z okolí začalo ozývat jakési pištění. Vrána vylétla na svatyni. Uviděla, jak se ze stromů nad nimi spouští metroví pištící kříženci pavouků a mravenců – teda tak je pojmenovali Námel a Vránonoš.
1. kolo Námel byla zasažena do zad jedním křížencem a skalpována druhým křížencem
Vránonoš byl taktéž zasažen do hlavy a to hned 2x, a jednou do těla, čímž získal postihy za bolest. Námel jednoho tvora zasáhla.
2. kolo Vrána trefila 1 mrchu (né, Vránonoše ani Námel, ne) úderem; Vránonoš byl ukousán k smrti. Námel zabila 1 tvora a padla ukousána k smrti na zem.

Monstra vyhrála 2:1.

Úvodní stránka
Aktuality
 Dračí doupě
   Deník PJ
 Společenství
 Herní Svět
 Naše tvorba
 Úpravy pravidel
    Odkazy
  Vzkazník
              Zpět